Köy okulundaki öğrenciler tiyatroyla tanışmaktan memnun, tiyatrocu gençlerde sorumluluklarını yerine getirmekten memnun.


Ardahan merkeze bağlı Ölçek köyü Ortaokulunun 'Küçük Kalpler Sahnede Buluşuyor' sloganı ile başlattığı proje kapsamında köylerdeki okullara giden tiyatrocular çocuklara güzel anlar yaşatıyor. İlk kez tiyatro oyunu izleyen miniklerin heyecanları yüzlerinden okunuyor.

Ölçek köyü Ortaokulu Müdürü Gökhan Erkılıç, okulumuz tarafından Bi'Nefes Tiyatro Topluluğu'nun yardımlarıyla ikincisi düzenlenen "Küçük Kalpler Sahnede Buluşuyor" adlı tiyatro etkinliği ile köy okullarındaki öğrencilerin sosyalleşmesi amaçlanıyor dedi. Erkılıç, "Tiyatro etkinliğimiz ile öğrencilerimizin sosyalleşmesini, kültürel bakımdan gelişimini, başarı duygusunu yaşamalarını ve geniş kitlelere hitap ederek tiyatro sevgisini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu yıl ilkini 23 Şubat Ortaokulundaki öğrencilerle buluşturduğumuz tiyatro etkinliğimizi bugünde Yalnızçam Fatih Sultan Mehmet ortaokulu öğrencileri ile buluşturduk. Hayırsever vatandaşlarımızın yardımı ve kendi imkanlarımız ile çıktığımız bu yolda bize destek olan başta Milli Eğitim müdürümüz ve hayırsever vatandaşlarımıza yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.

Gökhan Erkılıç bu proje ile daha bir çok köy okuluna gideceklerini ve daha çok öğrenciyle buluşacaklarını da dile getirdi.