Sibirya soğuklarıyla birlikte buz kalınlığı 50 santimetreyi geçen Çıldır Gölü yerli turistlerin uğrak noktası oldu.
    Havaların -30 derece yi bulmasıyla birlikte çetin geçen kış şartlarında 50 cm nin üzerinde buz kalınlığı ile kaplanan doğa harikası Çıldır Gölün de yerli turistler atlı kızak keyfi yaşıyor.
     Çıldır Gölüne gezi amaçlı gelen turistler göl üzerinde ki atlı kızaklarla değişik bir adrenalin yaşıyorlar.
    Atlı kızaklarla turistlere keyifli dakikalar yaşatan Tekin Akçay ve Tuncay Aydemir turistlerin ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını dile getirdiler. Yoğun turist ziyaretlerinden dolayı atlı kızak sürücüsü Tuncay Aydemir “ Çıldır gölü bir doğa harikası, özellikle yerli turistlerimiz büyük ilgi gösteriyor. Günlük yaklaşık olarak 200 turist geliyor. Havaların soğumasıyla birlikte buz kalınlığı da 50 cm yi geçtiğinden dolayı tehlikeli bir durumda söz konusu değil. Misafirlerimize donmuş Çıldır gölü üzerinde turlar attırarak keyifli dakikalar yaşatıyoruz. Bu keyifli anları paylaşmak isteyen herkesi Çıldır Gölüne bekliyoruz” dedi.
    Atlı kızakla tur atan ziyaretçiler ise “ Hava çok soğuk ama Çıldır gölü üzerinde bu heyecanı yaşamak oldukça keyifli. Dünya harikası bir manzara ile karşı karşıyayız” dediler.