Ardahan Kültür ve Sanat Günleri Ardahan edebiyatını ve sanatını doğduğu coğrafyaya getiriyor.

27-30 Eylül tarihleri arasında Ardahan’da gerçekleşecek “Ardahan Kültür ve Sanat Günleri”ne Ardahanlı çok sayıda edebiyat, sanat ve bilim insanı katılacak.

KURA KÖPRÜSÜ’NDE İLK BULUŞMA

Düzenlenen “Ardahan Kültür ve Sanat Günleri” 27 Eylül Perşembe günü tarihi kura köprüsü üzerinde kurulacak olan ve Ardahanlı edebiyat insanlarının, kitap stantlarında yapacakları kitap imza etkinliği ile start alacak. Ardahanlı edebiyat insanları dört gün boyunca tarihi Kura Köprüsü üzerinde okurla buluşacak. Ayrıca;  ‘Demir Köprü’ olarak ta bilinen tarihi köprü üzerinde açılacak resim ve heykel sergileri arasında Ardahan’da yaşayan halkların kullandığı müzik enstrümanları lir, akordeon, mızıka, tulum, erbane gibi halk çalgılarının nameleriyle geçmişe yolculuk yapılacak.

 

SÖYLEŞİ, PANEL, TİYATRO OYUNU VE BELGESEL GÖSTERİMİ YAPILACAK

“Ardahan Kültür ve Sanat Günleri” etkinliği içerisinde Ardahanlı araştırmacı, yazar ve tarihçilerin katılımı ile Dursun Akçam Kültür Merkezinde her akşam ayrı ayrı olarak Ardahan edebiyatı, Ardahan’ın yakın tarihi, Ardahan Sanatı, gibi konuları içeren söyleşi ve paneller ile Ardahanlı sanatçıların vereceği müzik dinletileri yapılacak. Yine etkinlik çerçevesinde Dursun Akçam Kültür Merkezi Tiyatro topluluğu tiyatro oyunu sergilerken Ardahanlı sinema yönetmeni Reis Çelik’in çektiği “Aşık Şenlik” belgeselinin de gösterimi yapılacak.

DURSUN AKÇAM ANILACAK

Ardahanlı yazar ve düşünür Dursun Akçam sonsuzluğa uğurlanışının on beşinci yılında Ardahan Kültür ve Sanat platformu ile Dursun Akçam Kültür ve Sanat vakfının ortaklaşa organize ettiği etkinlikte anılacak.

ARDAHAN KALESİNDE HALK KONSERİ

“Ardahan Kültür ve Sanat Günleri” 30 Eylül Pazar günü Ardahanlı sanatçıların Ardahan Kalesinde vereceği halk konseri son bulacak.