Ardahan Dernekler Federasyonu öncülüğünde 23-24-25 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Maltepe sahilinde yapılacak olan Ardahan Tanıtım Günleri için geri sayım başladı.

FAKİR YILMAZ GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATTI

İstanbul genelinde 13 ilçe belediye başkanı tarafından desteklenen tanıtım günleri için günler öncesinden yoğun bir çalışma ortaya koyan Dernek Başkanı Fakir Yılmaz, dün de Ardahan'dan gelen TIR'ı Maltepe sahilinde karşılayarak yapılan hazırlıkları yerinde inceledi.

"400 BİN ARDAHANLI MEMLEKET ÖZLEMİ İÇİNDE"

İstanbul'a Ardahan'ı tanıtmak için şehrin dört bir yanını afişlerle donatan ARDAFED Genel Başkanı Fakir Yılmaz, herkesin bu anlamlı organizasyona destek vermesi gerektiğini belirterek "Ardahan dışında güçlü bir Ardahan lobisi oluşturma çalışmalarımızın sonucu bütün derneklerimizin de desteğiyle böyle bir etkinlik düzenleme kararı aldık. Ardahan, Doğu'nun uygar kenti olmasının yanından Gürcistan'a açılan iki sınır kapısıyla yurdumuzun sınır bekçisidir. Göç faktörüne bağlı olarak ilimizin nüfusu Batı'ya kaymış, buna bağlı olarak nüfusumuzun 4 katı kadar Ardahanlı İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlere yerleşmiştir. Büyük şehirlerde yaşam süren yaklaşık 400 bin Ardahanlı memleket özlemi içerisinde olduğunu düşünerek, Ardahan'ı İstanbul'a taşımaya karar verdik" dedi.

"HERKESİ MALTEPE SAHİLİNE BEKLİYORUZ"

23-26 Kasım tarihinde tüm Ardahanlıları Maltepe sahiline beklediklerini belirten Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu süreçte gerekli prosedürleri tamamladık ve Ardahan'ı temsil eden federasyonlar ve dernekler olarak ilimizin bütün güzelliklerini Maltepe sahilinde ki etkinlik alanında sergileyeceğiz. Bütün Ardahanlı hemşerilerimizi memleket özlemini gidermeleri için 23-26 Kasım tarihinde Ardahan günlerine davet ediyoruz."