İçişleri Bakanlığı tarafından trafik kazalarında yaya ölümlerinin artması üzerine başlattığı “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın Projesi” kapsamında Ardahan’da etkinlik yapıldı.  

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı’nın da katıldığı etkinlikte, öğrencilerle birlikte yaya yolu boyama etkinliğini gerçekleştiren Vali Masatlı, trafikte yayalara dikkat çekmek amacıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu yıl, ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edildi. Ülkemiz çok gelişti, yollarımız büyüdü, araç sayısı arttı fakat sürücülerden kaynaklanan bazı hatalardan dolayı binlerce vatandaşımız trafik kazalarının kurbanı oldu. Bakanlığımız buna dikkat çekmek için “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla ülke çapında bir takım etkinlikler düzenledi. Bizler de ilimizde bu etkinlikleri gerçekleştirdik. Her şey insana saygıyla başlar. Bizler yayalara gerekli saygıyı gösterirsek istemediğimiz sonuçlarla karşılaşmayız. Her yıl çocuklarımız yetim kalıyor, anne ve babalar evlatlarını yitiriyor; bizler bunlar olmasın diye yayalara öncelik vereceğiz. Ben bütün sürücülerin bu konuya gereken özeni göstereceğinden eminim. Ben uygulamayı başlatan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanımıza, Bakanlık personeline, Emniyet birimine ve ilimizde bu uygulamada görev alan Emniyet personeline ve Belediye çalışanlarına teşekkür ederim. İnsan kaybının olmadığı ve herkesin birbirine saygı duyduğu bir yıl temenni ediyorum.”

Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Vali Yardımcısı Mehmet Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş ve İl Jandarma Komutanı Selçuk Erden'in de eşlik ettiği etkinlik kapsamında Vali Mustafa Masatlı, öğrencilerle birlikte yaya yolu boyadı, trafikteki sürücülere polislerle birlikte minik öğrenciler tarafından kampanya hakkında bilgi verildi.