Aşağıcambaz köyünden  Aşıkşenlik Mahallesi'ndeki  Aşıkşenlik İlkokulunda taşımalı eğitim alan öğrenciler için yapılan servis ihalesine talep olmayınca öğrenciler mağdur oldu. Çocuklarını servis olmaması nedeniyle okula gönderemediklerini söyleyen veliler, sorunun çözülmesini istedi.     

Şikayetlerini dile getiren öğrenci velileri, "Milli Eğitim Müdürlüğü sene başında taşımalı ihalesi yapmış ve kimse bu ihaleye rağbet göstermediğinden dolayı çocuklarımız okullarına gidemiyor. Bu durum karşısında yetkililerle görüştüğümüzde ihaleye gelen olmadığından dolayı çocuklarımızı ilçe merkezinde bulunan yatılı okullara yerleştirmemiz yönünde yol gösteriyorlar. Bizler çocuklarımızın yatılı olarak kalmalarını istemiyoruz. Çocuklarımız kendi ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak durumda değiller. Kendi imkanlarıyla servis tutacak bir ekonomiye sahip olamayanlar var. Yetkililer bu durumun çözümü için çaba sarf etmelilerdir. Bu durum çözülünceye kadar çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz" dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise servis için üç kez ihale yapıldığını, ihaleye kimse katılmayınca çözüm üretme yoluna gittiklerini belirtti.