CHP Ardahan İl Başkanlığı, Ardahan Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Badem'in şahsi sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşım ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklama şu şekilde;

Kamuoyuna;

Ardahan Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Badem’in kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın her ne kadar isim kullanılmadan genel bir paylaşım olduğu hissi verse de yapılan yorumlara bakıldığında Belediye Başkanımız Sayın Faruk DEMİR’E yönelik olduğu anlaşılmaktadır.

Meclis üyemizin bu tür paylaşımları yapması ve yorumlara açıklık getirmemesi başta partimiz ve belediye başkanımızı yıpratmaya yönelik paylaşımlar olduğu görülmektedir. Geçmiş dönemlerde de grup kararlarına uymadığından, partimizi ve Belediye Başkanımızı yıpratmaya yönelik söylemlerde bulunmasından dolayı hakkında partimizin tüzüğüne ve yönetmeliklerine aykırı davrandığı gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle işlem başlatılmış olup corona virüs sebebiyle partimizin genelinde disiplin işlemleri durdurulmuştur.  Genel merkezimizin yeni bir genelgeyle disiplin süreçlerini başlatmasından sonra gerekli disiplin işlemi yapılacaktır.

Sağlıklı Günler Dilerim.

Yalçın TAŞTAN

CHP Ardahan il Başkanı