15 yıla aşkın bir süredir devam eden dava süreci 3 Temmuz 2020 tarihinde son buldu. Taze köyünün Avukatlığını üstlenen Ardahan’ın başarılı ve genç Avukatı Ömer Faruk Avşar tarafından yürütülen dava da sona gelindi.

Ardahan Merkeze bağlı Tazeköyü ile Samanbeyli Köyü arasında yaşanan mera sorunu çözüm bulamayınca yargıya taşınmıştı.

Edinilen bilgiye göre davanın Tazeköy tarafından bozulduğu ve dava konusu meraların müşterek kullanıma açıldığı öğrenildi.

İki köy arasında yaşanan mera sorunun hukuki olarak olumlu sonuçlandığını belirten Ardahan Barosu Avukatı Ömer Faruk Avşar, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “Müvekkili olduğum Tazeköy ile davalı Samanbey köyünün önceden bir köy olduğunu, ilerleyen yıllarda Tazeköy, Samanbeyli köyünden ayrılarak yeni bir köy olarak kurulmuştu. Ancak müşterek meraların kullanımını yanlış bir kanun ile Tazeköy’den kullanım hakkı alınmıştı. Söz konusu bu hukuka aykırılık yargıya taşınarak yapılan yargılamada uzun çabalar sonucu hukuka aykırılığın giderilmesi, davanın kazanılmasından dolayı verilen doğru karardan dolayı memnun olduk. Bu karar, her iki köy açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum.”