Galatasaray'da Emre Mor transferi tamamlandı!

Fatih Terim'in onay vermesiyle genç futbolcuyu renklerine bağlayan sarı kırmızılı ekibin bu transfer için Celta Vigo ile yaptığı anlaşma dikkat çekti. İşte Emre Mor transferinde yaşanan süreç ve Galatasaray ile Celta Vigo arasında yapılan o anlaşmanın detayları...

Teknik direktör Fatih Terim, geçtiğimiz yıl da Galatasaray'a gelmek isteyen Emre Mor'un transferine İstanbul'daki görüşme sonrasına onay verdi. Celta Vigo'da istediği çıkışı yakalayamayan ve kariyeri düşüşe geçen Emre Mor, menajeri aracılığıyla Galatasaray'a gelmek istediğini iletti.

Kendisini Milli Takım'a kazandıran Terim ile çalışmak istediğini ileten Emre, kararlı tavrı üzerine, İstanbul'a davet edildi. İstanbul'da gerçekleşen bire bir görüşmede Emre, Terim'in yönetiminde sadece futbola odaklanacağını olacağını belirtti. Fatih Terim de, 22 yaşındaki oyuncunun kararlı tavrı üzerine bu kez "Tamam" dedi.

Sarı kırmızılılar, 2 yıllık kontrat yapacağı Emre Mor için bonservis ödemeyecek. Buna karşın Galatasaray, Emre'nin bir sonraki satışından İspanyol ekibi Celta Vigo'ya yüzde 50 pay verecek.